top of page

závesný kvetináč  eo

Závesný kvetináč eo vo farbách - čierna, biela, olivová, antracitová, umožňuje tvorbu vertikálnej záhrady na pestovanie kvetov, byliniek alebo jahôd u Vás doma, na terase alebo balkóne. Dá sa jednoducho zavesiť na treláže, gabióny, drevené laťky či ploty. Odstup jednotlivých stupňov, aby kvetináče do seba zapadali a odtekali jeden do druhého, musí byť 17 až 19 cm.

Tip pre vysporiadanie sa so zálievkou v čase Vašej neprítomnosti:

Kvetináče majú dvojakú funkciu - závesnú a samozavlažovaciu. Preto pri výsadbe, vyplňte spodnú časť minerálnym substrátom ako je kokos, keramzit alebo zeolit. A v čase Vašej neprítomnosti, tak viete kvetináče s rastlinami povyberať zo steny, a na obdobie keď nebudete pár týždňov doma, ich poriadne zaliať a vložiť do nádob s vodou tak, aby bola ponorená iba ich spodná predĺžená časť. Tak vydržia dlhšiu dobu bez aj bez Vás.)

Spodná časť vyplnená kokosom (iným minerálnym substrátom) môže byť ponorená vo vode a nasávať ju ku koreňom. Obyčajný zemný substrát by spôsobil zahnívanie koreňov. Preto je tento spodný spôsob zalievania možný, iba ak dno kvetináča vyplníte minerálnym substrátom.

   rozmer  (v x š x h)

21,5 x 11,7 x 14 cm

   materiál

PP plast 

   objem kvetináča 

1000 ml

bottom of page