top of page

Ako vybrať rastliny podľa svetelných podmienok?

​Živé obrazy sme navrhli tak, aby na vašej stene vyzerali perfektne s čo najmenšou údržbou. Po rokoch skúseností však vieme, že svetlo je všetko. A rôzne rastliny majú rôzne potreby. Pri výbere rastlín sa orientujte podľa úrovne osvetlenia: slabé, stredné, silné.

Tu kliknite pre určenie svojej úrovne svetelnosti.

slabé

dobré

silné

Rastliny,
ktoré radi používame

.Svetlé miesto, nie však priame slnko, milujú trochu ranných a večerných lúčov. Steny vzdialené 1,5 až 3 metre od okna orientovaného južne, a do 3 metrov od okien orientovaných východne alebo západne

 Svetlé miesto, najlepšie pri južnom okne. alebo miesta s dostatkom rozptýleného svetla, kde môže byť rastlina vystavená aj priamemu slnečnému žiareniu na čas 3 až 4 hodiny denne. Sú to  všetky miesta  v blízkosti okien orientovaných na východ a západ, ideálne juho-západ.

  Rozptýlené svetlo, teda miesta vzdialené do 3 metrov od okna orientovaného na sever a pri južných oknách vo vzdialenosti od 2 až 5 metrov.

Scindapsus

pictus

Scindapsus Neon

Epipremnum aurea

Scindapsus

N Yoj

Anthurium

Spathiphyllum

Dracena

Maranta

Nephrolepis

Peperomia rotundifolia

Tradeskancia zebrina

Peperomia angulata

Epipremnum aurea

Filodendron scandens

Výsadba

Kokosový substrát udržuje vlhkosť dlhšie obdobie, uvoľňuje ju koreňom postupne, je vzdušný a stabilný. Nedegraduje ako bežný substrát, rastliny budú prosperovať bez presadzovania niekoľko rokov, pričom kokos môžeme použiť opakovane.

  • rastliny vhodné na výsadbu majú priemer balu 9 až 12 cm,

  • substrát pôvodného koreňového balu jemne oklepeme. U rastlín s menším balom (7-9 cm), stačí jemne narušiť jeho povrch.

  • dno kvetináča vyplníme kokosom, vložíme rastlinu a obsypeme kokosovým substrátom aj po obvode, utlačíme,

  • prvé týždne rastliny v obraze sledujte, zistíte frekvenciu zálievky kontrolovaním vlhkomeru.

  • Rastliny sa Vám za starostlivosť odmenia!

​Živé obrazy sú navrhnuté tak, aby na stene vyzerali perfektne a ich údržba  je jednoduchá a zrozumiteľná. Stane sa, že niektorú z rastlín bude treba časom vymeniť, preto je pre nás dôležité, aby aj výmena rastliny bola ľahká. Po rokoch skúseností však vieme, že svetlo je všetko.  A rôzne rastliny majú rôzne potreby. Pri výbere rastlín sa orientujte podľa úrovne osvetlenia: slabé, stredné, silné.

Tu sú rastliny. ktoré do obrazov radi vysádzame my.

príslušenstvo ku obrazom.

manual
manual1.jpg
manual2.jpg
manual3.jpg
bottom of page