Živé obrazy

poskytujú

komfortné pestovanie

pri

minimálnej starostlivosti.

 

l-skrutka

nerezová nádrž

závesný kvetináč

výživný roztok

drevený rám

Výrobok je chránený

úžitkovým vzorom a dizajnom.

 

pestujeme v obrazoch

Pri výbere rastlín a voľbe vhodného miesta na stene, dbáme hlavne na svetelné podmienky. Volíme miesto s čo možno najväčším dopadom denného svetla. 

Dajte pozor, aby nebol v bezprostrednej blízkosti radiátor, ktorý by mohol vo vykurovacom období rastliny poškodiť. Svetlo, vlaha, výživa sú rozhodujúce faktory preto, aby sa rastlinám darilo.  Nedostatok prirodzeného denného svetla vieme nahradiť rastovými LED lampami so širokým spektrom svetla, blížiacim sa prirodzenému slnečnému žiareniu.

1/6

Rastliny potrebujú pre život vodu, svetlo, živiny. Vodný režim je v obrazoch vyladený tak, aby vertikálne pestovanie fungovalo pri minimálnej starostlivosti. Rastlinám je voda k dispozícii po dlhšie obdobie, a napijú sa len toľko, koľko potrebujú. Hospodárenie s vlahou priaznivo ovplyvňuje kokosový substrát, korene nie sú nikdy premočené, a aj po odčerpaní vody z rezervoára v sebe substrát drží vlhkosť dlhšie a postupne ju uvoľňuje podľa potreby. Vodu so živinami tak stačí dopĺňať len raz za 2 až 3 týždne podľa ročného obdobia a veľkosti obrazu.

Zalievanie

1. krok: príprava zálievky - zriedenie výživy s vodou podľa odporúčaného dávkovania

2. krok: naliať zálievku do nerezovej nádrže v spodnej časti obrazu, odkiaľ rastliny  postupne nasávajú podľa potreby - samozavlažovanie.

Viacradové obrazy zalievame zvrchu raz za jeden až dva týždne podľa svetelných podmienok. 

2

3

výsadba

Výsadba obrazu je veľmi jednoduchá, a zvládnete ju bez problémov. Hlavne dbajte na to, aby mali rastliny čo najviac svetla,  pravidelnú zálievku a dostatok živín. Ak máte vhodne zvolené miesto a zakúpené rastlinky, môžete prejsť ku samotnej výsadbe.

Dno kvetináča vyplňte kokosovým substrátom a rastliny bežne kúpené v kvetinárstve doň vložíte (maximálna veľkosť rastliny, vhodná pre výsadbu do obrazov je do priemeru kvetináča 12 cm, ideálne o priemere 9 cm),  medzery po obvode dosypte kokosom, ktorý vytvára rastlinám optimálne podmienky pre rast korienkov.

Dôležité je použiť minerálny substrát (kokos, zeolit, keramzit) na dno kvetináča, pretože obyčajná zemina ponorená v rezervoári s vodou by spôsobila zahnívanie korienkov rastlín. Naopak minerálny substrát je inertný, teda nedegraduje a nijako neovplyvňuje živný roztok.

Po výsadbe rastliny zalejeme zhora, aby sa ich bal previazal s výsadbovým substrátom, a následne sú schopné nasávať zo spodného rezervoára, kde stačí naliať vodu s prídavkom hnojiva. Takýto spodný spôsob zalievania a využitie samozavlažovacieho princípu je možný u jednoradových typov obrazov, kde je kvetináč v styku so závlahou a tak je starostlivosť o obraz veľmi jednoduchá. Stačí vodu s výživou dolievať podľa potreby raz za 1 až 3 týždne.

Starajte sa o rastliny s láskou, oni sa Vám odmenia.

 

materiál a výroba

 

Od počiatku dbáme pri výbere materiálov na trvalú udržateľnosť výrobku. Preto volíme stabilné a trváce konštrukčné materiály ako sú drevo a nerez. Obmedzili sme použítie plastov a minimum, pričom používame recyklovateľný plast, ktorý je aj dostatočne pevný a UV stabilný, iba na výrobu kvetináčov. Naša výroba je manufaktúrna, a výrobok vychádza z niekoľkých malých dielní - výroba plastových výliskov, stolárskej, zváračskej, kvetinárskej. Celá výroba, od výberu dreva cez nerezovú konštrukciu až po namiešanie substrátu, prebieha na Slovensku.

Vyberáme certifikované domáce drevo vyťažené v súlade so zásadami šetrného, ekologicky zodpovedného lesného hospodárstva.

záruka

Poskytujeme nadštandardnú záruku 5 rokov. Vďaka kvalitným materiálom a precíznemu technologickému spracovaniu si túto výnimočnú záruku môžeme dovoliť. Táto záruka sa vzťahuje na použité materiáli, spoje. Záruka sa nevzťahuje na rastliny.

 naša spolupráca

Spolupracujeme so špecialistami na LED rastové svetlá v interiérových záhradách.

HTT s.r.o. sa venuje budovaniu skleníkov a fóliovníkov na kľúč, kvapkovým závlahám, protimrazovej ochrane pre ovocné sady, vinohrady a polia, a predaju ďalších produktov: hnojivá, ohrievače vzduchu,  nádrže (Genap), komponenty pre závlahy (postrekovače, filtračná, čerpacia technika), produkty do skleníkov (vozíky Bogaerts, riadiace jednotky, fólie), a rastové LED svetlá. Naše rastové LED svetlo vytvára unikátnu kombináciu spektier svetla, vďaka ktoré budú Vaše rastlinky, kvety, bylinky prosperovať. To všetko v šate moderného a praktického dizajnu.

MENU

O NÁS

INFO

'Myslíme si, že živé obrazy sú ideálnym spojením prírody a dizajnu.  Vyrábame ich na Slovensku z kvalitných materiálov, s ohľadom na životné prostredie.'

Veríme, že sa Vám naše výrobky páčia.

© 2021 ziveobrazy