top of page
eo16.png

eo minimal 

Fotopostup:

Dostupnosť do 3 - 5 týždňov

Doprava v cene

rozmer rámu podľa Vášho výberu

Pri objednávke sa Vám zobrazí formulár, kde si môžete vybrať farbu kovového rámu, farbu  závesných kvetináčov, 

Súčasťou balenia je kovové telo obrazu/ hliník, kvetináče eo a kokosový substrát, vlhkomer, hnojivo,  inštalačný materiál, návod.  Rastliny nie sú súčasťou nákupu.

Príplatok za vysadený obraz je 10 eur/ 1 rastlina

popis

Produkt je vyrobený zo stabilných materiálov - kov. Starostlivosť o kvety je veľmi jednoduchá. Voda s hnojivom sa nalieva do vrchnej nádoby, a odtiaľ je rozvedená do všetkých kvetináčov.  Odporúčame používať tekuté hnojivo  Frekvencia zálievky je raz za 1 až 3 týždne podľa svetelnosti steny a ročného obdobia. Obraz je nenáročný na údržbu.

Kvetináč s vysadenými rastlinami sa zavesí do obrazu, špeciálny minerálny substrát (kokos) zabezpečí optimálne podmienky pre rast korienkov, pozvoľne uvoľňuje živiny a eliminuje výskyt mušiek a škodcov. V období vegetácie pridávame do zálievky tekuté hnojivo určené pre rastliny pestované v kokose. Vhodné rastliny sú v kvetinárstvach bežne dostupné, pričom volíme priemer kvetináča 8 až 12 cm. Pri väčších objemoch, je možné rastlinku opatrne rozdeliť na dve, a tak zasadiť podľa pokynov.

pestovanie

Už niekoľko rokov testujeme vhodné technológie a substráty, aby bolo pestovanie rastlín na stene jednoduché. Údržba je nenáročná, stačí naliať vodu s hnojivom do hornej nádržky, pričom sa všetky rastliny v obraze zalejú na jeden šup. Vďaka vododržnému substrátu stačí opakovať zálievku raz za 1 až 2   týždne (podľa svetelnosti a ročného obdobia).

​Živé obrazy sme navrhli tak, aby na vašej stene vyzerali perfektne s čo najmenšou údržbou. Po rokoch skúseností však vieme, že svetlo je všetko. A rôzne rastliny majú rôzne potreby. Pri výbere rastlín sa orientujte podľa úrovne osvetlenia: slabé, stredné, silné.

Tu si pozrite rastliny  ktoré do obrazov vysádzame my.

Výsadba

Kokosový sustrát udržuje vlhkosť dlhšie obdobie, uvoľňuje ju koreňom postupne, je vzdušný a stabilný. Nedegraduje ako bežný substrát, rastliny budú prosperovať bez presádzania niekoľko rokov, pričom kokos môžeme použiť opakovane.

  • rastliny vhodné na výsadbu majú priemer balu 9 až 12 cm,

  • substrát pôvodného koreňového balu jemne oklepeme. U rastlín s menším balom (7-9 cm), stačí jemne narušiť jeho povrch.

  • dno kvetináča vyplníme kokosom, vložíme rastlinu a obsypeme kokosovým substrátom aj po obvode, utlačíme,

  • prvé týždne rastliny v obraze sledujte, zistíte frekvenciu zálievky kontrolovaním vlhkomeru.

  • Rastliny sa Vám za starostlivosť odmenia!

manual
manual1.jpg
bottom of page